Ženská krása > Zdravý životní styl > Jeff de Bruges > Čokoláda zdraví prospěšné
20. 6. 2017

Čokoláda zdraví prospěšné

Je všeobecně známé, že konzumace čokolády přispívá k nadváze a spoustu dalších onemocnění, které s nadváhou souvisí. Novější studie však potvrdily pozitivní vliv čokolády na zdraví. Ptáte se jak je toto možné?
Odjakživa je cukr nepostradatelným zdrojem rychlé energie, tedy i čokoláda, která do této kategorie taky spadá díky svým vysokým obsahem cukru. V rozumném množství představuje potěšení a má na organismus pozitivní účinek. Jeden čtvereček čokolády by neměl způsobit žádný problém, ba naopak.
Milovníci čokolád, kteří jsou schopni spořádat celou tabulku na posezení, by však měli dát přednost kvalitní hořké čokoládě. Na rozdíl od ostatních cukrovinek, čokoláda pravá obsahuje vysoké procento kakaové hmoty, másla, skoro žádný cukr a je bez palmového oleje. Taková čokoláda má uklidňující účinky, napomáha v boji proti stresu, snižuje krevní tlak, a tudíž snižuje riziko infarktu myokardu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>