Ženská krása > Vegetariánství i raw prospívají nejen vaší kráse
24. 10. 2015

Vegetariánství i raw prospívají nejen vaší kráse

ovoce jackJe neoddiskutovatelné, že bezmasá strava prospívá vašemu zdraví. Samozřejmě ne vždy stačí z jídelníčku pouze vyřadit maso. Ale je nutné jej něčím nahradit. Nejčastěji sojovým masem, tofu, tempehem a podobnými veganskými náhradami.

Na internetu jsou i fotografie tzv. fruitariánů či vitariánů. Lidí, kteří jedí jen syrovou stravu, případně ovoce (a zeleninu). Tito lidé vypadají i o desítky let mladší než ve skutečnosti jsou.

Pravdou ale je, že přechod z klasického stravování na raw stravu vyžaduje dostatek času a postupnou „aklimatizaci“. To znamená postupné ustupování od jednotlivých typů stravy. Můžete začít tím, že přestanete jíst červené maso, ale drůbež či ryby budete nadále jíst.

Po nějaké době, třeba po měsíci – je to individuální – můžete vysadit drůbež atd. Někdo zvládne s masem přestat ze dne naden, někdo k tomu potřebuje více času. Důležitá je motivace a musíte vědět, proč to vlastně děláte. Jinak se vám to velmi pravděpodobně nepodaří.

Začátky jsou vždycky nejtěžší. Hlavně co se týče přípravy nových pokrmů bez masa. Pro ty z vás, kteří nejste v kuchyni mistry, jsou zde ale vegetariánské restaurace, kde můžete čerpat inspiraci a hlavně zjistit, že bezmasá strava je opravdu vynikající.

Když zvládnete přechod na vegetariánskou, veganskou či dokonce raw stravu, odměnou vám bude mladistvější vzhled, minimum civilizačních onemocnění a navíc vás může hřát i pocit, že kvůli vám netrpí zvířata.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>